PSYCHOLOG

GRUDZIĄDZ

centrum łukawski grudziądz

Anna Gocłowska

Psycholog

Rejestracja: tel. 725 793 725

Poniedziałki i piątki 16:00 – 19:00

Cennik – psycholog

” …naczelną wartością dla psychologa jest dobro drugiego człowieka. Celem jego działalności profesjonalnej jest niesienie pomocy innej osobie w rozwiązywaniu trudności życiowych i osiąganiu lepszej jakości życia na drodze rozwoju indywidualnych możliwości oraz ulepszaniu kontaktów międzyludzkich. ”

Konsultacja psychologiczna 150 zł

  • zaburzenia lękowe (zaburzenie lękowe uogólnione, napady paniki, fobie)
  • zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi,
  • zaburzeniami nastroju (zaburzenia depresyjne, dwubiegunowe i pokrewne),
  • zaburzeniami związanymi z traumą i stresem (PTSD),
  • zaburzeniami snu i czuwania.

W leczeniu dzieci i młodzieży:

  • terapia zaburzeń eksternalizacyjnych (ADHD),
  • zaburzeń lękowych,
  • zaburzeń zachowania
  • praca z osobami z niską samooceną.

Ponieważ okres okołoporodowy jest etapem, w którym wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych jak najbardziej przyjmujemy kobiety w ciąży przeżywające różnego rodzaju trudności. Konsultujemy również pacjentów doświadczających trudności w relacjach interpersonalnych, pacjentów z zaburzeniami odżywiania (przezwyciężanie problemów z wagą), zaburzeniami osobowości (np. borderline, samouszkodzenia), zaburzeniami psychotycznymi oraz problemami z używaniem substancji psychoaktywnych czy uzależnieniami, jednak decyzja o podjęciu/kontynuowaniu psychoterapii zależy od indywidualnego przypadku.

– zaburzenia emocjonalne i osobowości młodzieży (np. fobia szkolna, stany lękowe, moczenie nocne, zaburzenia psychosomatyczne),
– terapia indywidualna, krótkoterminowa nastawiona na rozwiązywanie problemu,
– psychoterapia,
– osobiste kryzysy życiowe,
– problemy wychowawcze,
– trudności w nauce, dysleksja, dysortografia, opóźnienia funkcji percepcyjno-motorycznych utrudniających naukę,
– terapia logopedyczna, doskonalenie sprawności językowej.

Anna Gocłowska

centrum łukawski grudziądz

Jestem absolwentką psychologii którą ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie (obecnie Uniwersytet SWPS). Ukończyłam także 2 – stopniową Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach z elementami NVC – Porozumienie bez Przemocy pod okiem superwizora PTP i PSR, założyciela CTSR Luisa Alarcon Arias, posiadam także certyfikat Studium Interwencji Kryzysowej prowadzone przez M.Madejskiego oraz W.Szlagurę.

W międzyczasie ukończyłam studia podyplomowe z Psychosomatyki i Somatopsychologii na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu oraz 2-letnie studia z Seksuologii Klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Sopocie pod kierownictwem dr n.med. Wiesława Czernikiewicza, a także studia podyplomowe z Przygotowania Pedagogicznego – Kwalifikacje Nauczycielskie.

Obecnie pracuję na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dorosłych oraz w Poradni Psychologicznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu, gdzie zajmuję się diagnoza psychologiczną ( badanie intelektu, funkcji poznawczych, osobowości, oceny depresji), wsparciem psychologicznym, psychoedukacją ( czasami z elementami edukacji seksualnej), interwencja kryzysową. Konsultuję także inne oddziały somatyczne, zwłaszcza ginekologiczno – położnicze gdzie największą potrzebą jest interwencja i wparcie psychologiczne. Prowadzę także zajęcia grupowe dla pacjentów Oddziału.

Świadczę usługi dla firmy IMMUNIS – Profilaktyka Uzależnień i Przemocy polegające na prowadzeniu warsztatów z dziećmi, nauczycielami oraz rodzicami z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy szeroko pojętej.

W centrum moich zawodowych zainteresowań najbardziej znajduje się Seksuologia i Psychosomatyka.
Prywatnie jestem mamą dwójki uroczych, wszędobylskich córek w wieku przedszkolno – szkolnym i o ile znajdę przy nich czas uwielbiam czytać książki głownie z zakresu seksuologii ale również literaturę faktu ( najbardziej II wojny światowej, oparte na doświadczeniach własnych), reportaże, kryminały ale sięgam czasami po lekką belerystykę. Poza tym raz na jakiś czas żeby „złapać oddech” i „naładować baterie” wyjeżdżam na moje kochane Mazury i całe dnie spędzam na pływaniu po jeziorach czym zaraziłam męża i dzieci. Zimą podziwiam górskie krajobrazy i jazdę na nartach mojej rodziny ponieważ osobiście nie szusuję ale dzięki pasji i hobby mojego męża odkryłam, że zimą polskie góry są równie piękne co w innych porach roku.

Kiedy muszę rozładować stres i pomyśleć, a nie mam możliwości czy czasu na wyjazd na Mazury, gotuje i piekę na potęgę, a potem ku radości rodziny i przyjaciół obdarowuję ich tym co zostało przygotowanie z mojej kuchni.